ניהול זמן נכון בארגון חתונה

ארגון ותכנון חתונה מצריך התייחסות לפרמטרים רבים והוא, פעמים רבות, משימה לא פשוטה. רבים נעזרים בשירותיהן של חברות, המבצעות הן עצמן את ארגון החתונה וגם תכנונה, ואחרים, לעומת זאת, עושים זאת באופן עצמאי וללא כל עזרה. החלטתם להתחתן ותוהים כיצד מנהלים את הזמן נכון בכל הקשור לארגון החתונה שלכם? אם כן, הנה כמה נקודות חשובות שתעזורנה לכם בתהליך, ובעיקר גם בתכנון.

אז, מתי בעצם כדאי להתחיל לתכנן את החתונה

ארגון חתונות הוא, כאמור, משימה לא פשוטה. יש לא מעט ספקים שצריך לפנות אליהם, החלטות שיש לקבל ופרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון. תכנון החתונה עצמה חשוב שיעשה כמה שיותר מוקדם, במידה ואפשרי, ובמיוחד אם מתכננים להתחתן בשיא עונת החתונות – משמע מיוני ועד ספטמבר. ישנם אמנם לא מעט גני אירועים ומקומות שניתן לערוך בהם את האירוע, ישנם כמובן גם לא מעט ספקים ונותני שירות המתמחים בתחום החתונות, ובכל זאת, בעונת החתונות הם "נחטפים" מהר וקשה למצוא פנויים ברגע האחרון. ולכן, מומלץ לכם להתחיל לתכנן את החתונה שלכם לפחות 6 חודשים לפני האירוע עצמו. זה כמובן יצריך מכם כבר בשלב זה להחליט גם על המועד שבו תתקיים החתונה ועל הספקים שבהם תרצו להיעזר.

איך לתכנן נכון את הסגירות עם הספקים בתקופה זו

במסגרת ארגון חתונה תדרשו לפנות אל ספקים בתחומים שונים: חברות קייטרינג, די-ג'י, צלם, להקה לחתונה/זמר, שוזר פרחים לאירועים, מעצב שמלות כלה וחליפות חתן ועוד ועוד. אולם, לפני שאתם פונים לכל אחד ואחד מהם, חשוב שתגדירו תחילה את התקציב שלכם, כלומר – מהו הסכום שאותו אתם מוכנים וגם יכולים להקדיש לטובת האירוע. הגדרת התקציב תאפשר לכם להתמקד בחיפוש הספקים וליהנות מאירוע בהתאם ליכולת שלכם ומבלי להיקלע לחובות, חלילה, או להוצאות לא מתכוננות. לאחר שהגדרתם זאת, חפשו מקום לערוך בו את החתונה שלכם וגם חברת קייטרינג מתאימה. את אלה כדאי לסגור כמה שיותר מוקדם וכבר בשלבים הראשונים של תכנון וארגון החתונה שלכם.

בשלב הבא, לאחר שסגרתם אולם וגם קייטרינג, אפשר לפנות אל הספקים האחרים. את כל זה ניתן לעשות 3 או 4 חודשים לפני האירוע עצמו, אלא אם כן האירוע נערך בקיץ (אז, כדאי לעשות זאת 5-6 חודשים לפני המועד). זה הזמן לפנות לדי-ג'י, זה הזמן לסגור עם צלם מתאים ועם חברות שונות, המציעות אטרקציות לחתונות, במידה ואתם מעוניינים בכך. בשלב זה כדאי גם להתחיל בחיפוש אחר שמלת הכלה וחליפת החתן וגם לבחור את הטבעות. מומלץ למצוא גם בית דפוס או גרפיקאי/ת שיעצבו עבורכם את ההזמנות לאורחים, כדי שאת אלו תוכלו לשלוח במועד המתאים, לפני החתונה.

לסיכום

ארגון חתונות הוא משימה לא פשוטה, אולם בהחלט ברת ביצוע. מומלץ לסגור מול הספקים השונים כמה שיותר מוקדם ולא להמתין לרגע האחרון. כדאי להקדיש לכך זמן וגם להיעזר במהלך הדרך בבני משפחה או בחברים קרובים.

הפוסט נכתב באדיבות easywed – ארגון ותכנון חתונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>