10 עצות לחברה הטובה המלווה את הכלה בערב החתונה

למזלך או לא למזלך, החברה הטובה שלך מתחתנת. מזל טוב, שמחה וששון.

מבחינתך זה אומר- הרבה עבודה!

ללוות חברה שמתחתנת זה קצת כמו ללוות אישה בחדר לידה רק פחות כואב והרבה יותר ארוך…

נתחיל מהעובדה ששתיכן במצב רגשי/הורמונלי רגיש:

חברתך עומדת בפני שינוי גדול מאוד בחיים. גם אם חיי היומיום לא יישתנו כרגע, אם בני הזוג כבר חולקים מגורים משותפים (כשיגיעו הילדים ויישנו את חייה לבלי היכר), מבחינה רגשית ומנטלית היא עומדת בפני השער אל המסע הארוך של חיי זוגיות שיכולים להיות בו הרבה חסד, אושר, ושלווה, אך הוא מסע הדורש הרבה השקעה, עבודה, התבוננות ובעיקר- כמויות של סבלנות.

ואת- גם בשבילך יש כאן התמודדות רגשית כלשהי, חברה טובה שמתחתנת לא הולכת לאיבוד, כמובן, אבל אין ספק שהיחסים בינכן יישתנו מעט לאור שינוי הסטטוס הזה. התא המשפחתי בד"כ בא לפני מערכות יחסים אחרות בחלוקת הזמן והקשב (מה גם שסט נוסף של אירועים משפחתיים מתווסף ללו"ז). בנוסף, גם את "מתחתנת"  בצורה מסויימת עם בן זוגה של חברתך מעצם העובדה שהוא יהיה חלק בלתי נפרד ממנה. מנסיוני למדתי שעם חבריי וחברותיי, שלהם קשר טוב עם אישי היקר, אני נפגשת יותר -באופן טבעי.

חברתך בוודאי מצפה ממך להיות שם בשבילה גם פיזית לצורך התיזוזים: מדידות שמלת כלה, עדות ברבנות, בחירת הספר והמאפרת והכנת רשימת המוזמנים ה א ר ו כ ה, התייעצויות אינסופיות על עניינים שברומו של עולם כמו צבע מפות סידורי פרחים וחולצות מודפסות לחתונה (אם יש לך מזל, אמא שלה חזק בעניינים האלה ) וגם תמיכה נפשית שוטפת בהתמודדות עם הרצונות של ההורים משני הצדדים, של בן הזוג והגשמת הפנטזיה שלה של החתונה המושלמת.

קחי נשימה עמוקה! תחשבי שהסבלנות שלך בתהליך הזה היא קצת כמו טירונות לקראת התהליך שאת תעברי ביום מן הימים ואם את כבר נשואה, הזכרי בעצמך באותה סיטואציה ואל תזלזלי בצורך של חברתך לקבל את תמיכתך.

שתי משימות חשובות באמת יש לך בתהליך הזה שחברתך עוברת:

הראשונה- לארגן לה מסיבת רווקות מדהימה, שתתאים לאופי שלה, תתאים לחברות שלה, לא תהיה בנאלית מדי ולא טפשית מדי, לא תהפוך לוולגארית וזולה ובטח לא תהיה תקועה ומביכה. זו משימה לא קלה כלל. ורק על זה אפשר לכתוב עמודים על עמודים. אם את צריכה ליווי בתהליך הזה, תוכלי למצוא את כל העצות והמידע ב  http://www.mesibot-ravakot.co.il/wp-content/uploads/2013/05/to-do-list.pdf  (רשימת משימות לארגון מסיבת רווקות). האפשרויות היום כל כך מגוונות ויש כל כך הרבה מנחים ומנחות… בקיצור, בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>